Ellie Goulding - Delirium Tour

1. února 2016 v 22:24 | Kacyarina |  Z mého světa

Jistě většina z vás ví, že před rokem měl v Praze koncert Ed Sheeran. Lístky jsem bohužel už nesehnala a to mě a mojí nejlepší kamarádku, šíleně mrzelo. Měly jsme špatnou náladu, že jsme to prošvihly a tak jsme si do budoucna slíbily, že pokud tu bude Ellie, nenecháme si lístky proklouznout mezi prsty. Je pravda, že jsme si to znovu nepřipomněly, ale když jsem v rádiu uslyšela o jejím turné Delirium, které zahrnuje i Českou republiku, byla jsem štěstím bez sebe. Během týdne byly lístky v našich rukou a nám ty následující čtyři měsíce čekání připadaly jako věčnost...

Datum koncertu byl naplánován na sobotu 30. 1. 2016. V pátek byly pololetní prázdniny, tak jsme toho využily a vyrobily si trička. Přitom jsme si pustily Delirium, abychom byly na koncert pořádně připravené.


A je to tady, nastal ten den. V půl páté jsme s Luckou vyrazily do Prahy. Před O2 Arenu jsme se dostaly kolem šesté. Myslely jsme si, že jdeme dostatečně brzy, abychom byly mezi prvními. Ani náhodou. Všude byla hlava na hlavě a to ještě nebyly otevřené vchody. Když se po půl hodině s jásotem otevřely, zaplavila nás vlna vzrušení.

I když jsme byly v sektoru "stání u pódia", nečekala jsem, že budeme pódiu tak blízko. Během té hodiny, co jsme čekaly než začne koncert, jsme stačily zmapovat naše okolí atd…

Show začala předskokanka Sara Hartman, která měla velice příjemný hlas. Zpívala hezky ale co vám budu povídat, nemohly jsme se dočkat Ellie, tak jsme si přály aby už konečně odešla. Smutný osud všech předskokanů slavných hvězd :D

Čekaly jsme další půlhodinu než se pro Ellie připraví scéna atd. Byla to snad nejdelší půlhodina, kterou jsem kdy zažila. Mezitím nám rozdali papíry, které jsme měli zvednout až začne zpívat písničku "My Blood". Pak to ale konečně začalo.


Moment kdy jsem jí poprvé uviděla, mi připadal neskutečný a asi i dojemný. Možná si myslíte, že přeháním, ale není tomu tak. Ten moment kdy se před vámi zhmotní zpěvačka, kterou už tolik let posloucháte je opravdu nezapomenutelný zážitek.

Ellie to opravdu rozjela, a doslova lítala sem a tam. K tomu si někdy zabubnovala na bicí nebo zahrála na elektrickou kytaru. Bylo to šíleně nakažlivé. Když zazněly pecky jako "I need your love" nebo "Outside" celá aréna s ní zpívala každičké slovo. Byla jsem ráda, že nesedím někde na sedačce, protože bych přišla o tu možnost skákat a zpívat tak nahlas až jsem v jednu chvíli ztratila hlas. Potom si Ellie stoupla sama s kytarou před mikrofon, světla (až na jedno) zhasla a Ellie nás poprosila, abychom jí podpořili, že se vždycky stydí, když musí zpívat sama. Polovina arény tedy rozsvítila mobily a mlčky jimi mávala do rytmu písně "Devotion". To byl velmi silný moment.


V jednu chvíli Ellie zmizela z pódia a za moment se objevila bosá v krásných bílých šatech, které sahaly až na zem. Přišel čas na klidné a pomalé písničky, které zbožňuji asi nejvíc. Aby byla blíž fanouškům, sestoupila po schodech k první řadě. V tu chvíli jsem od ní byla tak deset metrů. Bože můj, ona je tak krásná! :D Došlo na písničky "Army", kdy se na projektorech ukázaly fotky Ellie a její nejlepší kamarádky Hannah, které tuto píseň věnovala. Zpívala zahalená v české vlajce. Když přišla na řadu písnička "My blood", ruce s papíry vyletěly vzhůru. Její reakce byla nejlepší, chytila se za hlavu a s velikým štěstím se na nás dívala.


Za ten večer se stalo opravdu hodně dojených i veselých věcí. Zjistili jsme, že Ellie dělá veliký problém zavřít víčko od lahve :D Jednou jsme, prostě jen tak, začali všichni tleskat. Ellie se s vykulenýma očima otočila na živou kapelu s nevyřčenou otázkou, proč jí tleskáme, vždyť nic neřekla ani nezazpívala. To se stalo hodněkrát a ona z toho byla vedle :3

Před písničkou "Burn" nás poprosila, abychom si daly telefony do kapes, aby to bylo jako na koncertě roku 1992, který nikdy nezažila. Poslechla jsem jí, když nás o to přece požádala…naštvalo mě ale těch několik, kteří její přání nerespektovali.

Koncert se chýlil ke konci, když tu náhle všichni na scéně odešli. A to je jako konec? Ptali jsme se. To jsme nemohli dopustit, tak celá aréna začala skandovat její jméno. Samozřejmě že se musela vrátit, ještě nezazpívala "Love me like you do" na což většina dospělých čekala. Ellie nás vyslyšela a přidala dvě písničky. První "Anything could happen", což byla první písnička, kterou jsem od ní kdy slyšela a poslední "Love me like you do". Když doznívala poslední sloka, poděkovala, že tu mohla být s námi. Tak, konec, říkali jsme si. Ellie ale přidala ještě jednu sloku, kterou doprovázel výbuch milionů zlatých konfet. Poprvé jsem něco takového zažila, byla jsem součástí toho všeho. Jo, přiznávám, v tu chvíli jsem se doopravdy rozbrečela. Ellie se mezitím nepozorovaně vytratila z pódia, abychom si užily poslední tóny koncertu.


Ellie Goulding je naprosto úžasná, talentovaná zpěvačka a ten kdo tvrdí opak opravdu neví, o čem mluví. V této době je velice časté, že i ty nejslavnější zpěvačky i zpěváci si nechají upravit hlas přes počítač. A Ellie? Ani náhodou, naživo zpívá snad líp než v jejích klipech. Až tu bude příště, bez váhání jdu znovu. Děkuju za jeden z nejlepších momentů mého života.


Vaše Kacyarina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D4rKOw3N D4rKOw3N | 21. dubna 2016 v 22:52 | Reagovat

Ahoj, kterou písničku od této zpěvačky máš nejraději a máš i jiné oblíbené zpěváky?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama