Ten, kdo stojí v koutě

20. prosince 2015 v 12:07 | Kacyarina |  Recenze

MÉ HODNOCENÍ : * * * *
NÁZEV : Ten, kdo stojí v koutě
ORIGINÁLNÍ NÁZEV : The Perks of Being a Wallflower
AUTOR : Stephen Chbovsky
POČET STRAN : 216
ROK VYDÁNÍ : 2012
Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně.

Tak, kde jen začít? Knihu mi doporučila má spolužačka, která je do knižek stejný blázen jako já. Když jsem začala číst, byla jsem velmi mile překvapena - žádný milostný trojúhelník nebo jiné, předvídatelné věci. Kniha nepatří mezi tipické teen příběhy, kde pouze stačí přeběhnout stránku očima a hned víte o co kráčí. Naopak jsem musela vnímat i něco jiného než pouhý text na stránce. Musela jsem číst mezi řádky, což mě neskutečně bavilo.
Nejprve mě dostal styl psaní. Živě jsem si dokázala představit, že já jsem ten, komu Charlie dopisy plné jeho zážitků a myšlenek posílá. Jsou plné základních otázek života, na které můžeme narazit opravdu kdykoliv.
Ten, kdo stojí v koutě je další knihou, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je pravda že jsem ji četla tři týdny, ale to jenom proto, že jsem musela číst i povinnou četbu (Babičku). Poslední stránku jsem přečetla ve vlaku. Zaklapla jsem knížku, podívala se z okénka a cítila se nekonečně.


Vaše Kacyarina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama