Betonová zahrada

20. prosince 2015 v 1:10 | Kacyarina |  Recenze

MÉ HODNOCENÍ : * * * * *
NÁZEV : Betonová zahrada
ORIGINÁLNÍ NÁZEV : The Cement Garden
AUTOR : Ian McEwan
POČET STRAN : 102
ROK VYDÁNÍ : 1997Příběh o generačním problému, pocitu osamělosti a neuchopitelnosti okolního světa zcela strhujícím způsobem odhaluje syrovost současnosti, kde takové faktory jako rozpad rodiny, nenávist anebo tragédie jsou spíše symbolem stejně jako zahrada zalitá betonem, čímž jako by se mělo stmelit to, co se nenapravitelně jednou rozpadlo.

Čtyři dětí se z nenadání stanou sirotky. Všechny spojuje jedno velké tajemství, o kterém se nesmí nikdo dozvědět. Tajemství, které je ukryto pod nánosy betonu v tmavém sklepě...

Knihu mi doporučil můj učitel na angličtinu a jelikož jsem věděla že má dobrý vkus (nojo, dobře, možná jsem si chtěla i trochu šplhnout), nemohla jsem se knížky dočkat. Kniha je velmi útlá a na první pohled by nikoho nenapadlo, jak úžasný příběh by mohla skrývat. Příběh, který je velice znepokojivý, provokující a boří veškerá tabu.
Knihu jsem zhltla jedním dechem. Připadalo mi až podivné, jak jsem se vcítila do Jackovi psychiky - nejstaršího ze čtyř osiřelých dětí, který nám vypráví jejich příběh. Přála jsem si, abych mohla otáčet víc stránek, číst víc tak brilantního textu. Když jsem dočetla poslední slovo, musela jsem se posadit a popřemýšlet nad informacemi, které jsem se dozvěděla z tohoto geniálního díla. A taky se trochu vzpamatovat.

Jak už jsem se zmiňovala, knížka je velice útlá a tak je vhodná i pro zarputilé nečtenáře (hned jsem ji také doporučila svému bratrovi). Není tam snad ani jedna zdlouhavá, nebo nudná část.
Jsem si jistá, že si Betonovou zahradu přečtu ještě minimálně jednou. Naprosto mě totiž ohromila.


Vaše Kacyarina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama